Zasady świadomej pielęgnacji włosów

Wiele kobiet stosuje świadomą pielęgnację włosów używając najrówniejszych kosmetyków, dostosowane do tych ich typu włosów. Jednak nie każda z nich wie, że nie kończy się ona wyłącznie na używaniu kosmetyków. Bardzo ważne jest, aby przestrzegać kilku prostych zasad, aby nasze pukle wyglądały na zdrowe, lśniące i silne.

Nie spij w mokrych włosach

Spanie w mokrych włosach wpływa niekorzystnie na nasze włosy. Pewnie nie jednej z nas zdarzyło się to nie raz. Nasze włosy są wtedy łatwo podatne na uszkodzenia. Pocieranie włosów o poduszkę, może skutkować tym, że staną się matowe, podatne na łamanie i wypadanie.

Czesz włosy zaczynając od końcówek

Czesząc włosy od nasady narażamy je na wyrwanie i zniszczenia. Zaczynając czesanie od końcówek, a następnie partiami podążając w górę, aż do nasady, unikniemy wyciągania całych kłębków włosów ze szczotki.

Zabezpiecz końcówki włosów

Po każdym myciu włosów, należy zabezpieczyć końcówki przed wysoką temperaturą podczas suszenia, a także przed działaniem promieni słonecznych i wiatru. Do tego są przeznaczone specjalne olejki, które można nabyć w drogeriach.

Nie pocieraj włosów ręcznikiem

Włosy po umyciu są bardzo podatne na zniszczenie. Ich nieodpowiednie wytarcie może skutkować ich uszkodzeniem. Należy delikatnie odsączyć je od nadmiaru wody, ślizgając ręcznikiem po ich powierzchni.

Nie czesz mokrych włosów

Czesanie mokrych włosów jest dla nich bardzo niezdrowe. Jedynie włosy kręcone powinno czesać się na mokro. Pamiętaj jednak, aby przed nałożyć odżywkę, która zabezpieczy włosy przed uszkodzeniami.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *