Wino do restauracji – dlaczego warto zadbać o kartę win?

Niełatwo jest prowadzić biznes w gastronomii. Chociaż w sezonie letnim można liczyć na to, że większość lokali będzie zapełniona i obrót nieco wzrośnie, pozostałe miesiące roku pokażą, czy udało nam się zapracować na zaufanie stałych klientów oraz renomę. Należy więc przyłożyć się do komponowania menu, a także pomyśleć o karcie alkoholi. Dlaczego warto zadbać o wino do restauracji? Poniżej kilka dobrych powodów, by pochylić się nad tą kwestią.

Wino do restauracji – zacznij więcej zarabiać

Bez smacznego jedzenia, nie można prowadzić dobrze prosperującego lokalu gastronomicznego, jednak ich przygotowywanie bywa drogie. Sprawia to, że często na daniu ze świeżych i jakościowych składników nie zarobimy tak dużo, ze względu na koszt jego przyrządzenia. Zupełnie inaczej sprawa wygląda z napojami, na których zazwyczaj nalicza się dość wysokie marże. Oczywiście nie chodzi o to, aby kupować najtańsze wino do restauracji i sprzedawać je po zawyżonych cenach. Jednak warto mieć na uwadze, że zakup dobrego trunku szybko nam się zwróci i przyniesie zysk. Tym bardziej, że jeśli odpowiednio go przechowujemy, nie musimy martwić się o to, że utraci swoje walory. Warto dobrać wina do serwowanych przez nas dań i polecać je gościom, przy okazji informując, z czym się dobrze komponują. Sprawi to, że zainteresowanie naszą kartą win wzrośnie, a co za tym idzie, zwiększy się na nie popyt.

Wino do restauracji – popraw opinię lokalu

Nie każda restauracja serwuje alkohole, jednak nie da się ukryć, że to się opłaca. Czy jednak może pozytywnie wpłynąć na naszą renomę? Wszystko zależy od rodzaju alkoholu. Zwyczajne piwa z nalewaka raczej nie przysporzą nam prestiżu, ale już na przykład piwo kraftowe lub wino do restauracji może całkowicie zmienić obraz danej miejscówki. Co więcej, uprzejmy kelner lub profesjonalny sommelier doradzający gościom trunki dopasowane do dania, może sprawić, że zostaniemy lepiej ocenieni za poziom obsługi klienta. Warto zajrzeć tutaj https://sommplus.pl/dla-restauracji/ i poprosić specjalistów o pomoc w wyborze win. Oferta jest niezwykle ciekawa i znajdują się w niej napitki z różnych stron świata.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *