Papier fotograficzny – kup odpowiedni do domu

Drukarka jest jednym z urządzeń, które znajdziemy praktycznie w każdym domu. Zazwyczaj służy do wydruku różnego typu dokumentów. Są jednak również modele, które można wykorzystywać do druku zdjęć. Wówczas należy sporą uwagę poświęcić na wybór odpowiedniego papieru.

Papier fotograficzny a drukarka

Trzeba już na samym początku zaznaczyć, że drukarka ma ogromne znaczenie. To czy jest ona atramentowa, czy też laserowa musi wpłynąć na wybór właściwego papieru fotograficznego. W przeciwnym razie jakość zdjęć nie będzie zadowalająca. Wszystko przez to, że niedostosowany papier może powodować rozmywanie się atramentu. Z kolei w przypadku druku laserowego zdjęcie może być niewyraźne. Trzeba więc o tym pamiętać i już w pierwszym kroku zweryfikować, które papiery są zgodne ze specyfikacją posiadanego urządzenia. Z tych znalezionych wariantów można wówczas wybierać konkretny model papieru.

Papier fotograficzny – ważne cechy

W momencie, gdy zaznaczona jest już konkretna grupa papierów fotograficznych można przejść do dalszej ich analizy. Przeglądając ofertę np. w sklepie internetowym takim jak https://sklep.plasmax.com.pl/pl/menu/papier-fotograficzny-230.html należy sprawdzić między innymi gramaturę papieru. To ona odpowiada za sztywność zdjęcia oraz jego wytrzymałość. Każdy chce, by jego fotografie przetrwały długie lata, więc powinien wybierać gramaturę większą niż 200 g/m 2. Kolejną kwestią jest format papieru fotograficznego. Tutaj należy zweryfikować jaki format jest obsługiwany przez posiadaną drukarkę. Następnie sprawdza się gradację, odczyn pH, rodzaj powłoki i gładkość papieru. Te wszystkie parametry należy dostosować do oczekiwań względem zdjęć. Czy chcemy by były matowe, jedwabiste, czy też błyszczące. A także czy papier ma być samoprzylepny. To wszystko zależy już od osobistych preferencji kupującego. Dobrze jest więc wybierać sklepy internetowe, w których na spokojnie można weryfikować dostępne rodzaje papierów fotograficznych.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *