Naprawa skrzyni biegów – co warto wiedzieć?

Bez sprawnie działającej skrzyni biegów, jazda samochodem jest znacząco utrudniona. W końcu to od tego mechanizmu zależy, czy uda nam się dostosować parametry silnika do naszych bieżących potrzeb na drodze. Dlatego też musimy monitorować stan oleju oraz zwracać uwagę na wszelkie nieprawidłowości. Jeśli zauważymy niepokojące sygnały, powinniśmy zdecydować się na naprawę skrzyni biegów lub jej wymianę. Co warto wiedzieć na temat tego typu usług?

Naprawa skrzyni biegów – skrzynia manualna

Ręczna skrzynia biegów nie powinna sprawić tyle problemów z naprawą, co automat. Na ten moment to właśnie ten mechanizm jest wykorzystywany w większości aut poruszających się po naszych krajowych drogach. Raczej nie wygeneruje on równie dużych kosztów jak skrzynia automatyczna, co nie zmienia faktu, że regeneracja może okazać się kosztowna. Za co zatem zapłacimy? Konieczna może się okazać wymiana oleju, a być może również wymiana sprzęgła, co prawdopodobnie zostanie wycenione na kilkaset złotych. Dodatkowo musimy również opłacić robociznę za demontaż i ponowne zamontowanie mechanizmu. Finalnie więc naprawa skrzyni biegów może wynieść nas kilka tysięcy, zależnie od poziomu uszkodzeń.

Naprawa skrzyni biegów – skrzynia automatyczna

Niestety naprawa automatycznej skrzyni biegów to znacznie większy wydatek. Niektóre warsztaty za taką usługę będą liczyć sobie nawet kilkanaście tysięcy. Już sama wymiana oleju może wynieść około 2 tysiące złotych. Najwięcej zapłacimy w przypadku usterek mechanicznych, gdzie zachodzi konieczność wymiany komponentów lub wówczas, gdy potrzebne będzie nowe oprogramowanie, wgrane przez mechanika. Co można zrobić, aby uchronić się przed wysokimi rachunkami z serwisu samochodowego? Przede wszystkim dbać o prawidłową eksploatację mechanizmu oraz starać się przedłużyć jego żywotność. Warto zainteresować się zabiegiem takim jak dynamiczna wymiana oleju, o której więcej można przeczytać tutaj https://slusarczyk-auto.pl/oferta/dynamiczna-wymiana-oleju-w-skrzyni-automatycznej. Świadczący tę usługę warsztat z Tarnowa zajmuje się naprawą skrzyń biegów i nie tylko, więc jeśli mieszkamy w okolicy, powinniśmy rzucić okiem na ofertę.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *