Motoreduktor – czym jest i jakie są jego rodzaje?

Motoreduktorem nazywamy maszynę napędową, która składa się z napędu elektrycznego oraz przekładni mechanicznej. Jest on doskonałą alternatywą dla klasycznych układów napędowych, w którym pracują przekładnie z silnikiem i sprzęgłami. Co jeszcze warto o nich wiedzieć? O tym przeczytacie w poniższym artykule.

Motoreduktor – jakie mamy rodzaje?

Na rynku obecnie dostępnych jest kilka rodzajów motoreduktorów. Jeśli planujesz umieścić to rozwiązanie w swojej aplikacji, to koniecznie musisz się zapoznać z ich specyfiką. Mamy więc do wyboru motoreduktor planetarny, który posiada przekładnię planetarną. Kolejny to motoreduktor płaski, który jest wyposażony w przekładnię walcową. Następny to motoreduktor stożkowy, posiadający przekładnię stożkową. Na rynku funkcjonuje również wyposażony w przekładnię ślimakową motoreduktor ślimakowy, a także posiadający przekładnię walcową motoreduktor walcowy. Jest to posiał motoreduktorów, który bierze pod uwagę rodzaj przekładni zębatej na stopniu przełożenia, jak jest zamontowana w danym modelu.

Motoreduktor – jakie są jego właściwości?

Jako najważniejszą zaletę wymienia się najczęściej stosunkowo niewielkie rozmiary motoreduktorów. To właśnie dzięki temu można je z powodzeniem umieścić w jednej obudowie oraz w jednym miejscu. Drugim ogromnym plusem motoreduktorów oferowanych między innymi przez https://motovario.com.pl/ jest to, że nie ma w ich przypadku konieczności dopasowywania poszczególnych części składowych. Wynika to z tego, że są one gotowym rozwiązaniem gotowym do użycia. Na rynku znajdują się również motoreduktory pneumatyczne. Ich najważniejszą zaletą jest to, że bezproblemowo mogą pracować w miejscu o wysokim poziomie wilgotności, a także otoczeniu agresywnym chemicznie. Ponadto to właśnie one mają niewielki rozmiar, a mimo to posiadają możliwość zapewnienia znakomitego stosunku momentu obrotowego i mocy do masy. Trzeba jednak pamiętać, że motoreduktory nie sprawdzą się, gdy potrzebne jest urządzenie do przenoszenia dużych mocy przy jednoczesnym ogromnym przełożeniu.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *