Jak pielęgnować tatuaż?

Właściwa pielęgnacja tatuażu ma znaczenie od samego początku. Po wykonaniu tatuażu u profesjonalisty bardzo ważne jest jego prawidłowe gojenie.   O tatuaż należy dbać zaraz po jego wykonaniu, jak i po kilku tygodniach.

Jak dbać o świeży tatuaż?

Każdy tatuator na świeży tatuaż nakleja przezroczystą folię. Już po kilku godzinach możesz ja odwinąć i zobaczyć nowe dzieło. Nie będzie się ono prezentowało najładniej, ponieważ jest to rana, która może być opuchnięta i zaczerwieniona. Następnie delikatnie umyj skórę mydłem. Do jej osuszenia najlepiej jest użyć ręcznika papierowego, ponieważ nie zostawi on pyłków i się nie kruszy. Ranę powinieneś przemywać trzy raz dziennie. Bardzo ważne, aby oczyścić ją z kurzu i wszelkich zanieczyszczeń. Pamiętaj, aby pod żadnym pozorem nie drapać świeżego tatuażu, może to doprowadzić do infekcji. Dodatkowo świeżo wykonany tatuaż należy smarować kremem, specjalnie do tego przeznaczonym. Taki krem nawilża skórę i przyspiesza proces gojenia. Powinieneś to robić trzy razy dziennie za każdym razem po myciu.

Codzienna pielęgnacja tatuażu

Jeżeli nasza dziarka się w pełni zagoiła, nie oznacza to, że powinniśmy przestać o nią dbać. Codzienna pielęgnacja tatuażu jest bardzo ważna. Należy to robić, aby nie stracił on swojego pigmentu, tylko nadal się prezentował tak, jak w dniu wykonania. Istotne jest nawilżenie skóry. Dodatkowo należy chronić tatuaż przed promieniowaniem UV i wysokimi temperaturami, stosując kremy SPF.

 

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *