Jak pielęgnować przedłużone rzęsy?

Przedłużane rzęsy stanowią piękną oprawę oczu – dzięki nim można wydobyć głębię spojrzenia. Prawidłowe wykonanie zabiegu to nie wszystko. Na trwałość uzyskanych efektów wpływa wiele różnych czynników. Niezwykle istotna jest odpowiedzialna pielęgnacja. Bez niej rzęsy szybko zaczną się odklejać, co przekłada się na konieczność ich uzupełniania. Nie masz pojęcia, jakich błędów należy unikać? Sprawdź poniższe wskazówki!

Nie pocieraj oczu

Podstawową zasadą jest, aby nie pocierać oczu, a tym samym nie narażać sztucznych rzęs na uszkodzenia mechaniczne. Szczególną ostrożność należy zachować podczas snu – lepiej unikać pozycji, które narażają rzęsy na kontakt z poduszką. Stosowanie zalotki to prawdziwa zbrodnia, ponieważ nawet wysokiej klasy klej nie utrzyma włosów w pożądanym miejscu. W przypadku demakijażu należy jedynie przykładać płatki kosmetyczne do powiek.

Unikaj tłustych kosmetyków

Przedłużane rzęsy przez długi czas będą wyglądać pięknie, jeśli nie będziesz ich narażać na działanie tłustych kosmetyków. Właśnie dlatego zaleca się sporadyczne wykonywanie makijażu oczu. Dokładne zmycie kreski lub cieni do powiek może okazać się trudne. Doświadczone osoby rekomendują płyny micelarne o naturalnym składzie. Płatki kosmetyczne można stosować w ostateczności – lepszym wyborem są patyczki.

Ogranicz moczenie rzęs

Wiadomym jest, że woda jest niezbędna podczas codziennej pielęgnacji twarzy, jednak nie należy długo moczyć rzęs. Istotne jest, aby szybko i delikatnie je osuszyć. W tym celu można użyć np. ręcznik papierowy.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *